هودی مخمل کبریتی زنانه که باعث شهرت گلشیفته فراهانی شد

هودی‌ها عمدتاً این روزها لباس های پرطرفداری هستند هودی مخمل کبریتی زنانه در بین انواع دیگر خریداران بیشتری داشته است. تاریخه  شنل‌ها و لباس‌های شنل مانند با کلاه‌های متصل در هنر یونان و روم باستان ظاهر می‌شوند.

اگرچه من عمدتاً تحصیلات غربی داشته‌ام و کمتر از آنچه باید درباره فرهنگ‌ها و تاریخ‌های شرق می‌دانم، تصور می‌کنم هودی‌ها در شرق حداقل به اندازه دوره کلاسیک غربی ظاهر شدند.

به بعد، هودی ها همچنان در قرون وسطی رواج یافتند، همانطور که تصاویر مربوط به دوره زمانی نشان می دهد. مردان و زنان قرون وسطایی برای مقاصد مختلف در طبقه‌های مختلف اجتماعی، از زنان اشرافی شیک که برای سفر شنل‌های مقنعه‌ای به تن می‌کردند تا افراد فقیری که شنل‌های پارچه‌ای درشت برای گرما می‌پوشیدند، هود می‌پوشیدند.

هودی دخترانه

 

تاریخ‌دانان فرهنگی که در زمان جلوتر می‌روند، قهرمان (در آن زمان به عنوان شرکت بافندگی Knickerbocker شناخته می‌شد) را با ساختن هودی پیراهن کش سبک مدرن ، مملو از بند کشی و جیب کانگورو می‌دانند.

هودی مدرن که به عنوان لباس ورزشی در نظر گرفته شده بود، همانطور که انتظار می رفت توسط ورزشکاران و همچنین توسط بچه های اسکیت بورد و هیپ هاپ و سایر جنبش های ضد فرهنگ و توسط مدیران غیر سنتی مانند مارک زاکربرگ از شهرت فیس بوک – خریداری شد.

به طور خلاصه، هودی ها در طول هزاران سال اهداف زیادی را برای افراد زیادی در انواع مختلف انجام داده اند. بله، واقعاً: من حتی یک اینفوگرافیک در مورد تاریخچه هودی برای نشان دادن ایجاد کرده ام.

لباسی با چنین تاریخ طولانی و با چنین تنوع گسترده ای از کاربردها و انواع جانبازان باید بی طرف باشد. به هر حال، طی سال‌ها استفاده چند وجهی در طیف وسیعی از جمعیت‌ها، چگونه می‌توان به طور معقولی بر هر تصوری غالب شد؟

شلوار جین ممکن است زمانی فقط به کارگران خدمت می‌کرده است – به‌طور عمده به معدن‌چیان طلا، طبق داستان Levi’s  اما چنان در همه جا دیده می‌شوند که به تنهایی هیچ معنایی ندارند.

برای هودی که نمادگرایی در سراسر طیف تفکر و نظرات متعاقب آن را تحت تاثیر قرار می دهد، اینطور نیست. و اگرچه ممکن است ما هودی را با آخرین پیشرفت فرهنگی یا جنبش امروزی خود مرتبط کنیم، فقط کافی است به فاصله کوتاهی از زمان حال نگاه کنیم تا گذشته را ببینیم – و در این فرآیند تصوری کاملاً متفاوت از هودی داشته باشیم.